Entity API (8.x-1.0-beta3) - en to es translation catalogue (26 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Revisions
es: Revisiones

en: Create new revision
es: Crear nueva revisión

en: Entity
es: Entidad

en: Revert
es: Revertir

en: Revision
es: Revisión

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
es: ¿Está seguro que desea volver a la revisión de %revision-date?

en: Revision information
es: Información de la revisión

en: Copy of the revision from %date.
es: Copia de la revisión de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
es: @type: devuelto %title a la revisión %revision.

en: Current revision
es: Revisión actual

en: Revision log message
es: Mensaje del historial de revisiones

en: Delete entity
es: Eliminar la entidad

en: View mode
es: Modo de vista

en: Delete @type
es: Eliminar @type

en: Rendered entity
es: Entidad representada

en: Briefly describe the changes you have made.
es: Describa brevemente los cambios que ha realizado.

en: The @entity-type %label has been deleted.
es: Se ha eliminado @entity-type %label.

en: @type %info has been created.
es: @type %info se ha creado.

en: @type %info has been updated.
es: @type %info se ha actualizado.

en: @type: added %info.
es: @type: añadido %info.

en: @type: updated %info.
es: @type: actualizado %info.

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
es: %title de @type ha sido revertido a la revisión de %revision-date.

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
es: La traducción @entity-type %label @language ha sido borrada.

en: Renders an entity in a view mode.
es: Representa una entidad en un modo de presentación.
